Definice: „vinyasa je pohyb synchronizovaný s dechem,“ je notoricky známá. Naším cílem bude tuto definici naplnit. Půjde o to zavnímat propojení dechu a pohybu, jednak v rámci vybraných přípravných cvičení (zaměřených na uvědomění si dechu a jeho kultivaci, plynulost našich pohybů a další nezbytné prvky) a jednak v rámci sestavy ásan.

Vedle vlastní ásanové praxe a přípravy na ní se budeme věnovat i dalším technikám, jež s ní (ne)přímo souvisí. Vybrané dechové a očistné techniky a zvědomování našeho těla (zejm. dlaní, chodidel a páteře) pomohou .

Principy vinyasy použijeme v sestavě Lady Niguma Yoga Series. Jedná se o kratší sérii (30-45min), jež může velmi dobře doplnit intenzivní praxi ashtanga vinyasy nebo prana vashyi. Jednak jako varianta pro dny, kdy není čas nebo síla na celou sérii a jednak jako „zpestření rutiny“ odhalující nové úhly pohledu.

Série sama není obtížná a může zároveň posloužit jako vstupní brána do dynamického cvičení pro ty, kdo s tímto přístupem zatím nemají zkušenost.

Určeno všem se zájmem o věc bez ohledu na úroveň „pokročilosti“.

Termín

úterky 22. 1. – 5. 3. 2019, 19:15-20:45, celkem 7 lekcí

Cena

1400,- (7 lekcí plus studijní materiály v elektronické podobě).

Přihlášení

Přihlásit do kurzu se můžete přímo lektorovi na ohni.ohen@gmail.com (Martin). Následně vám zašleme pokyny k platbě kurzovného.

ZVAŽUJETE-LI ÚČAST V KURZU, MůŽETE SE PŘIHLÁSIT NA UKÁZKOVOU LEKCI ZDARMA, KTERÁ PROBĚHNE V ÚTERÝ 15. 1. 2019 V ČASE 19:15-20:30. PŘIHLÁSIT SE NA NÍ MůŽETE PŘÍMO PŘES ROZVRH JEMNÉHO SVĚTA.