Ashtanga Vinyasa jóga je systémem, jenž jedinečným způsobem rozvíjí ohebnost a silové vlastnosti našeho těla. Tato dynamická a fyzicky náročnější praxe směřuje k dosažení čistě jógového cíle, kterým je klid mysli.

Jeden z výstižných ashtangových citátů říká: „Gram praxe je cennější než tuna teorie.“ Přesně v tomto duchu bude veden tento kurz. S tím, že si dovolíme více než jeden gram praxe. Pro ashtangovou praxi je totiž zásadní její pravidelné samostatné provádění.

Série ásan je tradičně vyučována po „kouskách“, které se postupně přidávají. Tento systém budeme následovat v rámci kurzu. Jeden den mezi výukovými dny umožní si to naučené vstřebat a otestovat samostatně. Smyslem je, aby každý účastník kurzu věděl, že si může cvičit sám a ví, jak na to.  Každý si pak může na vlastní kůži ověřit, že soustavná jógová praxe přináší do života mnohé benefity.

Závěrečná bonusová lekce bude věnována samostatnému zacvičení naučené sestavy bez vedení učitele.

Co se v kurzu naučíme

– Sestavu na 30-45min jež procvičí celé tělo a kterou si budete moci zacvičit sám doma

– Zásady bezpečného provádění jógových ásan

– Základní prvky ashtanga vinyasa jógy; zejm. pohyb synchronizovaný s dechem udždžají,

– Správné nastavení dechu

Témata: Pozdrav slunci A a B a jejich varianty; základní pozice ve stoji, pozice na zemi, vinyasa – dynamický přechod mezi pozicemi (jump back a jump through), otevírání kyčlí směrem k lotosovému sedu (padmásana), příprava na záklony (most – úrdvha dhanurásana), závěrečné pozice – inverze svíčka (sarvangásana) a stoj na hlavě (šíršásana).

Cena

2200,- (12 lekcí + 1 jako bonus, výukové materiály v elektronické podobě)

Termín

14. 1. – 8. 2. 2019, 3x týdně pondělí, středa a pátek 7:00-8:15

Místo

jógové centrum Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2

Přihláška

Přihlásit do kurzu se můžete přímo lektorovi na ohni.ohen@gmail.com (Martin). Následně vám zašleme pokyny k platbě kurzovného.

ZVAŽUJETE-LI ÚČAST V KURZU, MůŽETE SE PŘIHLÁSIT NA UKÁZKOVOU LEKCI ZDARMA, KTERÁ PROBĚHNE V ÚTERÝ 15. 1. 2019 V ČASE 19:15-20:30. PŘIHLÁSIT SE NA NÍ MůŽETE PŘÍMO PŘES ROZVRH JEMNÉHO SVĚTA.