Aktuálně 18.1.2022: Kurz obsazen, lze se přihlásit jako náhradník.

Jógová praxe by měla být cestou k vyváženosti. Co se týká pohybu je náš současný život většinou dost nevyvážený. Na jedné straně nedostatek přirozeného pohybu a na druhé straně nadbytek „nepřirozeného“ pohybu – dlouhé sezení před počítačem nebo v autě je jen jedna část; dál by do této kategorie patřilo i nadměrné přetěžování a snaha přiblížit se svými výkony profesionálním cyklistům, atletům a gymnastům.

Není divu, že narůstá počet funkčních poruch pohybového aparátu, především bolestí zad a velkých kloubů.

Abychom se vyhnuli bolestem, potřebujeme vyvážený pohyb a vědomí toho, jak tělo držíme a jak dýcháme. A jako všechny dovednosti i tohle je potřeba se učit a trénovat. Jóga jako celostní přístup (práce s tělem, dechem i pozorností) je k tomu ideálním nástrojem.

V rámci kurzu budeme:
– rozhýbávat a zpružňovat tělo dynamickým nezátěžovým pohybem a vhodnými pozicemi
– občas využijeme i válce a míčky k hlubšímu vlivu na pojivové tkáně
– zaměříme se na důležité pohybové vzorce, tedy nejen na to, co děláme, ale i jak to děláme a jak to využít v každodenním běžném pohybu
– při cvičení budeme sledovat, kde v těle se hromadí napětí a průběžně je korigovat
– pozorovat a využívat v rámci pohybu dech

To vše v průběhu jógových lekcí, které budou bez pozic vyžadujících velký rozsah pohybu a bez pozic a cviků, které by mohly prohlubovat nevyváženost pohybového aparátu

Kurz by měl sloužit jako výuka správného držení těla, pohybu a cvičení a jako prevence problémů s pohybovým aparátem. Není vhodný při akutních bolestech, při výrazném zdravotním omezení a při velké nadváze.
Vhodnost účasti případně konzultujte telefonicky na 604 111 010 nebo mailem na lenka.joga@gmail.com

Kdy

Čtvrtky 20. 1. – 24. 3. 2022, 18:45 – 20:15, celkem 10 lekcí po 90 minutách

Kde

centrum jógy Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2

Cena

2700,- Kč / kurz.

Přihlášení

Místo máte rezervované po vyplnění přihlášky ZDE a úhradě kurzovného oproti faktuře, která vám přijde e-mailem. Platba v hotovosti na místě je možná pouze po předchozí domluvě.

Veškeré dotazy Vám ráda zodpoví Lenka tel. 604 111 010 anebo e-mailem na lenka.joga@gmail.com

O lektorce

Vystudovala jsem taneční konzervatoř v Praze a po ukončení taneční profese jsem působila ve fitness jako instruktorka skupinových lekcí různých druhů jógy a pilates. Postupem času jsem se začala stále více orientovat na zdravotní aspekty pohybu a za tím účelem jsem vystudovala jógovou terapii u České akademie jógy a FTVS UK. Zajímají mě především souvislosti a paralely mezi tradiční jógou a moderními vědeckými poznatky v oblasti fyzioterapie, psychologie a neurověd. Hledám takové pojetí jógy jako terapie, které by odpovídalo současnému životnímu stylu.

Vedle skupinových a individuálních lekcí jógy, zdravotního cvičení a pilates, pořádám kurzy a semináře o principech zdravého pohybu.

Jsem autorkou knihy Principy zdravého pohybu, jóga a jógová terapie a garantem vzdělávání budoucích lektorů jógy ve ŠKOLE JÓGY A ZDRAVÉHO POHYBU.