Chcete se naučit důkladně zrelaxovat uprostřed týdne, nabrat síly, objevit jednoduché a účinné relaxační techniky?

Zveme Vás do speciálního kurzu s Martinem Wagenknechtem.

„Někdy se s nadsázkou říká, že důvodem, proč se lidé věnují józe, je relaxace, která zpravidla zakončuje jógové lekce. Na kolik je tohle tvrzení pravdivé, se neodvažuji posoudit. Nicméně nezpochybnitelnou pravdou je, že relaxace je velmi podstatnou a důležitou částí praxe jógy.

Martin Wagenknecht

A má výrazně větší potenciál, než si „jenom“ po praxi ásan odpočinout a nechat doznít nastartované procesy. Relaxace si zaslouží více než být „pouze“ pomyslnou třešničkou na konci lekce. V době nadvlády stresu, a s ním spojeného napětí, je schopnost se kvalitně a efektivně uvolnit velmi žádoucí. Efekty dobře provedené relaxace člověk na svém těle i mysli pociťuje v podstatě okamžitě, proto není třeba se o nich více rozepisovat (slovy klasika: „gram praxe je cennější než tuna teorie“). Umění relaxace je zároveň pomyslnou vstupenkou do světa pokročilých jógových technik (pránájáma, koncentrace, meditace) a zároveň cestou ke zdokonalení praxe ásan – vzpomeňme na dobře známou definici ásany jako pozice, která je pevná a uvolněná zároveň.

Z těchto důvodů jsme pro vás připravili minikurz zaměřený právě na relaxaci. Aby relaxace nebyla jenom „něco na konci lekce“, na co kolikrát nezbývá dostatek času, ale hlavním chodem na pomyslném jídelním lístku. Každá lekce bude složená ze dvou částí – první bude pohybová, vědomý pohyb vytváří předpoklad pro kvalitní uvolnění; hlavní zaměření bude ale na tu druhou relaxační část. V jejím rámci si představíme základní relaxační techniky. Uvolnit se je jednoduché, ale nemusí to pro nás být snadno přístupné. Začneme tedy s těmi úplně jednoduchými technikami a postupně se propracujeme až k jóga nidře – jógovému spánku, pomyslnému vrcholu jógové relaxace.

Součástí kurzu jsou i nahrávky jednotlivých relaxačních postupů, abyste mohli praktikovat i doma.

Kurz je otevřen všem bez rozdílu „pokročilosti“.

TÉMATA:

– dynamická relaxace,

– postizometrická relaxace,

– vnitřní úsměv,

– prodýchávání těla,

– harmonizace orgánů pomocí léčivých obrazů,

– jóga nidrá (jógový spánek)

KDY a KDE:

– úterky 19:15– 20:45, začátek 25. ledna 2022

– jógové centrum Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2

CENA a PŘIHLÁŠENÍ:

– 2900,- (12x 90minutových lekcí plus relaxační audio nahrávky)

– lze se účastnit i jen jednotlivých lekcí (250 Kč/lekce), rezervace místa v ROZVRHu 

Přihlašujte se přímo lektorovi na ohni.ohen@gmail.com (Martin Wagenknecht)