Aktuálně: 

– na on-line kurz můžeme v případě zájmu vystavit dárkový poukaz, stačí uvést do přihlášky jméno obdarovaného

– chcete-li nejdříve shlédnout zdarma ukázkovou 1. lekci kurzu, přihlašte se ZDE.

Mílí zájemci o jógu,

zvu Vás k absolvování uceleného ON-LINE streamovaného kurzu PRANA VASHYA JÓGY od A do Z, v rámci kterého si osvojíte základy jógového cvičení v pohodlí Vašeho domova, případně i s Vašimi blízkými.

To celé tak, abyste uměli zaujímat pozice i samostatně a vyhnuli se obvyklým chybám.

Ať už jste ve cvičení jógy naprostý začátečník anebo pokročilejší, je to jedinečná příležitost, jak se můžete detailně seznámit s autentickou jógovou praxí, kterou jsem měl možnost studovat mezi lety 2007 a 2010 v jižní Indii pod osobním vedením Vinaye Kumara. Z jeho pověření pak od roku 2009 tuto praxi předávám dalším zájemcům a dnes jsem „služebně nejstarším“ učitelem působícím mimo Indii.

Cílem Prana Vashya jógy je kromě ozdravění fyzického těla a nárůstu kondice (síla, flexibilita, vytrvalost) i důkladná průprava na další dechové a meditační techniky, které jdou hlouběji a vedou dlouhodobě k rozvoji vědomí a vnímání.

On-line kurz je obdobou toho, co běžně učím na skupinových prezenčních kurzech a co vychází z mých bezmála 20 let jógové praxe. 

Zvlášť pro mimopražské se může jednat o efektivní způsob, jak veskrze pohodlně vstoupit do tohoto jógového cvičení.

Charakteristika on-line kurzu:

– celkem 10 audio&video lekcí, každá v trvání 90 minut, celkem tedy obdržíte cca 15 hodin postupně dávkovaných informací tak, aby se zorientoval i naprostý začátečník a na konci kurzu jste uměli cvičit i samostatně. Pokročilejší cvičící pak ocení informace jdoucí hlouběji pod povrch a případné návaznosti cvičení ásan na další jógové techniky (pránájáma, meditace, jóga spánku a snění atd.)

– on-line kurz vám zůstane už „napořád“, k jednotlivým lekcím se můžete kdykoliv později vracet, přehrávat si je zpětně, zaměřovat se na nejasnosti, posílat dotazy atd.

– účast v kurzu Vám zároveň poskytuje možnost posílat mi případné dotazy ke cvičení (e-mailem), které zodpovím buď přímo v následující streamované lekci, případně formou e-mailu, telefonicky anebo v případě zájmu i na osobní individuální konzultaci v pražském studiu Jemný svět

– na vaší straně se nevyžaduje žádné zvláštní technické vybavení, stačí je „přijímač“, tj. např. telefon, tablet, počítač či TV s přístupem na internet. Přenos bude probíhat přes YouTube, obraz bude přenášen pouze ode mě k Vám, spolu můžeme komunikovat jednoduše přes „chat“.

– nebudete-li se moci zúčastnit živého on-line přenosu, o výuku nepřijdete, dostanete záznam, který si můžete pustit kdykoliv později

– spolu s natočeným video kurzem obdržíte i výukové materiály v .PDF podobě

– jakožto absolventi on-line kurzu pak můžete navštěvovat středeční večerní lekce PRANA VASHYA JÓGY v pražském studiu Jemný svět, kde pak můžeme vše společně ladit a posouvat dál.

Obsahová náplň kurzu:

– objevování a nácvik plného jógového dechu, bez kterého by bylo cvičení Prana vashya jógy polovičaté

– důkladný nácvik celkem 3 variant sekvence „Pozdrav slunci“ a to včetně porozumění tomu pro koho a kdy je ta která varianta vhodná

– osvojení konkrétních pozic Prana Vashya jógy (cca 40) včetně rozboru jejich variant podle pokročilosti cvičícího. Porozumění proč a jak při cvičení využívat oporu (chodidla), jak pracovat s těžištěm a osou těla, jak své cvičení samostatně korigovat a jakým obvyklým chybám se vyhnout

– prohlubobání dovednosti důkladně relaxovat během cvičení, na jeho závěru, kdykoliv během dne a v průběhu celého života

– nastínění širšího kontextu jógy – dechové a meditační techniky, práce se sny atd.

Kurz je určený i úplným začátečníkům v józe a vůbec všem, kdo chtějí být při cvičení „jistější v kramflecích“. Pro lektory či déle praktikující to je optimální způsob, jak postupně vstřebat to nejdůležitější z Prana Vashya jógy a obohatit tak svou dosavadní jógovou praxi. 

Termíny, cena a přihlášení

a) 17. 1. 2021- 21.3.2021, neděle 17:30 – 19:00, cena 1900 Kč

b) chcete-li cvičit hned a nečekat až na vypsaný termín kurzu, napište to do přihlášky a mohu vám poslat autentický záznam z obdobného „streamovaného“ kurzu, který jsem realizoval v období březen až červen 2020. Po úhradě kurzovného obdržíte přístup ke všem 10 lekcím a můžete hned začít.

Chcete-li si nejdříve nezávazně zdarma vyzkoušet formát on-line výuky a nekupovat tak „zajíce v pytli“, přihlašte se na 1. ukázkovou lekci kurzu, která proběhne 17.1.2021 od 17.:30 do 19:00. Po jejím absolvování se můžete rozhodnout, zda-li chcete pokračovat či nikoliv.   

Chcete-li se přihlásit rovnou do celého kurzu, vyplňte tuto přihlášku a následně obdržíte e-mailem fakturu k úhradě .

Veškeré dotazy Vám rád zodpovím na tel. 733 582 848 (Petr Smil)