Aktuálně:

Přestože už dveře našeho studia otevíráme a chystáme se obnovit běžný provoz a výuku jógy obvyklou prezenční formou, ON-LINE STREAMING LEKCÍ bude do určité míry i nadále zachován podle rozpisu níže.

Je-li to ve Vašich možnostech a chcete-li podpořit svého konkrétního oblíbeného lektora, číslo jeho účtu najdete níže. Není-li finanční podpora ve Vašich možnostech,  i tak vás zveme ke společnému cvičení.

Vážíme si moc Vaší podpory. Jestli je pro nás něco stimulem, pak je to Váš zájem o jógu.

On-line cvičení PRANA VASHYA JÓGY s Petrem Smilem (www.pranayoga.cz):

Probíhá na YouTube kanálu Petra i Facebookových stránkách (proklik) v níže uvedené časy. Odměnu za lekci dle svého uvážení můžete poslat přímo Petrovi na účet 2301499705/2010 anebo využít službu PayPal, viz výše

Nestihnete-li vysílání v následující časy, můžete si záznam ze cvičení přehrát i kdykoliv později:

pondělí 7:00 – 8:30 (cvičení ásan cca 60 min, 25 min. dechové a meditační techniky)
– středa 7:00 – 8:30 (in English)

Ranní cvičení od 7:00 je určené především těm z vás, kdo už jste se s nějakou formou jógového cvičení, kde hlavní roli hraje dech – potkali. Ať už přímo s Prana Vashya jógou, ale i zkušenosti s Ashtanga Vinjása jógou anebo různými formami „vinjása jógy“ jsou vhodné, především se Vám hodí znalost plného jógového dechu včetně techniky ujjayi [udždžají]. V rámci tohoto cvičení „pro znalé“ nebudu detailně vysvětlovat jednotlivé pozice, zaměříme se spíš na rytmus cvičení, pilování přechodů mezi pozicemi atd.

Jste-li jógový začátečník, případně jste se s jógovým cvičením postaveným na důkladném dechu ještě nesetkali anebo chcete připomenout to důležité a naučit se cvičit i samostatně, pak Vám doporučujeme vstoupit do ON-LINE STREAMING KURZU PRANA VASHYA JÓGY od A do Z. Jedná se o ucelenou navazující výuku, obsahově obdobnou tomu, co učím Petr posledních 10 let v rámci svých pražských kurzů. Na své si přijdou i pokročilejší, kteří jsou ochotni podívat se na cvičení jógy z jiného úhlu než třeba doposud.

On-line cvičení RANNÍ JÓGY s Martinem Wagenknechtem (www.tao-yoga.cz):

Probíhá na YouTube kanálu Martina v níže uvedené časy. Odměnu za lekci dle svého uvážení můžete poslat přímo Martinovi na účet 1787469113/0800:Martin Wagenknecht

Nestihnete-li vysílání v následující časy, můžete si záznam ze cvičení přehrát i kdykoliv později:

– úterý 7:00 – 8:15
– čtvrtek  7:00 – 8:15

Mírně dynamická hravá lekce. 45 minut praxe ásan, 30 minut relaxace a rozvoj vnímání.
Přibližná struktura:
– úvodní navnímání a naladění těla
– dynamická část sestávající z pozdravů slunci a vybraných pozic ve stoje
– hra s detailem a pozice na zemi
– krátká relaxace
– ladění dechu a krátká meditace.Určeno pro všechny úrovně, předchozí zkušenost s jógou je výhoda, nikoli však podmínka.

On-line cvičení TERAPEUTICKÉ JÓGY s Evou Sedlákovou (www.evisedlakova.cz):

Probíhalo na YouTube kanálu Evy (proklik) a záznamy z lekcí jsou i nadále k dispozici. Chcete-li Evu ve výuce podpořit, vámi stanovenou částku za cvičení ji můžete poslat přímo na účet 288102777/0300. Děkujeme. 

Eva Sedlákov

Pomalejší cvičení vychází z hathajógy, je klidné, jemné a neobsahuje náročné dynamické přechody. V hodinách se snažíme o propojení poznatků vývojové kineziologie (postupné nalézání vrozeného vzpřimovacího programu, využívání spolupráce svalových řetězců) a klasického jógového cvičení.
Lekci začínáme spinálními cviky, ve kterých páteř napřimujeme a obnovujeme její pružnost. Plynule navazují základní jógové pozice včetně záklonů a rotací, zejména hrudní páteře. Vždy nejprve vytvoříme vnitřní oporu, přidáme vědomý pohyb a po stabilizaci v poloze zjemňujeme dech. Tím uvolňujeme a odstraňujeme v těle vytvořená napětí. Během celé lekce se snažíme o zjemňování dechu, soustředění se dovnitř vlastního těla. V pozicích zůstáváme déle, ale podle individuálních možností. Na konci lekce se zklidníme.

Lekce se snažím vést tak, aby byly přístupné i těm, kteří nemají s jógou zkušenost. Cvičení je vhodné i pro seniory.

On-line cvičení JÓGY s Lenkou Oravcovou (www.lenkaoravcovajoga.cz):

Lenka Oravcová

Cvičení najdete na  YouTube kanálu Lenky (proklik).

Lenka je autorkou jedné z nejlepších publikací o józe v češtině (www.lenkaoravcovajoga.cz), v Jemném světě vede Školu jógy a zdravého pohybu, která slouží jako platforma pro vzdělávání lektorů.

Technická realizace streamingu

Na vaší straně stačí pouze disponovat rozumným připojením k internetu a prostorem na cvičení. V příslušný čas se stačí připojit na YouTube kanál  přslušného lektora, kde případně můžete přes chat – který platformy nabízí – s lektorem krátce pozdravit (pochopitelně podle chuti – není povinné). Samozřejmě jelikož bude přenos jednosměrný – video a zvuk pouze ode nás k vám – budeme rád, když nám formou chatu dáte vědět, že jste na příjmu, vidíte i slyšíte nás a přenos po technické stránce běží bez problémů.

Budeme rádi, když studio i naše lektory podpoříte a když informaci o tomto on-line streamingu jógy rozšíříte i mezi své přátele a lidi, které by mohla tato forma cvičení oslovit.

Děkujeme a vážíme si Vaší podpory nejen v tomto čase! Za tým lektorů a terapeutů Jemného světa,

Srdečně zdraví

Petr Smil

(lektor a provozovatel studia)