Margit je profesionální hudebnicí, lektorkou jógy, absolventkou kurzů muzikoterapie, poradních kruhů, jógové terapie a zve vás na prožitkový večer s hudbou.

„Jednou mi někdo moudrý řekl, že zvuk violoncella má stejnou vibraci jako lidské srdce. Stalo se tak pro mně přirozeným procesem propojení profesí hudebnice a lektorky jógy. Obě povolání jsou mým posláním; zapojení hudby do mých meditací, a naopak spirituality do hudebních vystoupení přišlo spontánně. Podle vyjádření posluchačů léčím tak emoční těla. Během večera se spolu ponoříme do duchovních příběhů podbarvených klasickou hudbou, meditace za zvuku indického nástroje esraj a také do energetických center – čaker s barevnou improvizací na nástroj.“

Během večera se zvuk violoncella rozezní v různých situacích. Vtáhne vás do klasické hudby, která se vynoří z moudrých spirituálních příběhů, dokáže provázet při harmonizaci čaker, umí ukotvit na zemi a zároveň vynést do výšin. Budete mít i možnost ponořit se do meditací nebo se připojit ke zpěvu manter. Ať už si prožijete večer jako koncertní vystoupení nebo meditační ponoření i interaktivně, hudba se vám stane prostředkem k uvědomění si škály emocí, kterým můžeme dát prostor ve společném sdílení na konci večera.

Kdy:

pátek 24. 5. 2024, 18:00 – 20:00

Kde:

Jógové a meditační centrum Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2

Cena a přihlášení:

400 Kč, místo si prosím rezervujte přihlášením přes náš rezervační systém.


Margit Koláčková

Vystudovala violoncello na ostravské konzervatoři, Akademii múzických umění v Praze a je absolventkou mistrovských kursů v italské Sieně. Během studií získala řadu ocenění na národních a mezinárodních soutěžích. Své interpretační umění prezentovala jako sólová hráčka, členka Rejchova tria, Kapralova Quartet a 1.hráčka violoncell Talichova komorního orchestru na prestižních pódiích Evropy a světa.

Natočila řadu CD, rozhlasových a televizních nahrávek. Byla iniciátorkou několika hudebněpedagogických projektů – Lidové tradice v současnosti, Hudební škola 21.století , Kjóto-Praha.

V průběhu své umělecké dráhy se věnovala pedagogické činnosti na Music Academy of Prague, na masterclassech po celém světě. Interpretačně a skladatelsky působí v projektu Bardolino založeném na propojení hudby klasické a lidové. Zároveň je absolventkou školy jógy při Českém svazu jógy, kurzů muzikoterapie, jógové terapie a poradních kruhů. Hudbu propojuje se spiritualitou v originálních
projektech.