Pánevní dno je tématem pro každou ženu. Ať již skrze vědomou práci s ním a nebo skrze oblasti života, které jsou odrazem jeho aktuálního stavu.

Co vlastně je pánevní dno a jak funguje? Jak jej vědomě používat, aktivně zapojovat i uvolňovat? Jak v něm získat stabilní (nikoliv rigidní) oporu ať již při pohybu, v emočním prožívání či práci s energií? Jak postavení našeho těla a dech ovlivňuje stav pánevního dna? Co je to vlastně ten „core“, jehož je pánevní dno součástí?

Naučíme se jemné cvičení, které je vhodné při nejrůznějších obtížích plynoucích z ne zcela optimálního fungování pánevního dna a jak pánevní dno integrovat do našeho každodenního pohybu.

Vysvětlíme si, co je to diastáza (rozestup břišní stěny nejčastěji ale nejen po porodu), proč vzniká a jaké problémy s ní souvisí. Ukážeme si, jakým jógovým pozicím se raději vyhnout a jaké naopak zařadit častěji. Podíváme se, jak náš každodenní pohybový stereotyp souvisí se vznikem rozestupu břišních svalů a v praktické části se zaměříme na aspekty, které se vznikem a prevencí diastázy úzce souvisí, tj. zlepšení držení těla, správné zapojení středu těla, dech a uvolnění napětí v nejhlubších vrstvách, cviky na funkční střed a zacelování diastázy.

Komu je seminář určen:

– všem ženám, v jakémkoli životním období

– trápí-li vás jakékoli hormonální problémy, problémy s menstruací, PMS, cysty vaječníků, myomy, inkontinence, bolesti beder, SIček či kostrče, neplodnost, snížené libido

– máte diastázu 

– oslabený „střed“ těla ať již dlouholetým pohybovým stereotypem a nebo těhotenstvím

– chcete připravit své tělo na těhotenství, porod

– chcete proplout obdobím klimakteria s klidem

– chcete-li se dostat do bližšího kontaktu se svým ženstvím a vším, co obnáší jak emočně tak energeticky

– cvičíte jógu či jiné „východní“ techniky a chcete umět aktivně používat pánevní dno pro čerpání energie, zkrátka chcete mít své pánevní dno v kondici a své ženství si užívat

SEMINÁŘ NENÍ URČEN ŽENÁM V 1. A 3. TRIMESTRU TĚHOTENSTVÍ

Lektorka:

Michaela Votrubová

Kdy:

1. 10. 2020, 16:00 – 20:00, CENA: 800,- Kč

Kde:

Studio Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2

Přihlášení, dotazy:

Přihlášení vyplněním krátkého formuláře ZDE.

Další informace na www.proesence.cz anebo pište přímo lektorce: michaela.votrubova@gmail.com